PARAMI YÖNETEBİLİYORUM SEMİNERİ KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ

Kültür Üniversitesi

Koordinasyon Toplantısında Boğaz Turu yapıldığında hedef katılımcı sayıya ulaşan eğitmenlere hediyeler veriliyordu. Bende o an kendimi şartlamıştım. Gelecek yıl hedefim 5.000 kişiyeFinansal Okuryazarlık eğitim vermekti. Hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başladım. Paramı Yönetebiliyorum Projesi beni motive ediyordu.

Kunter Güleç

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde ki akademisyenlere mail atmıştım. İçlerinden biri konuyu beğenerek İstanbul Kültür Üniversitesi İşletme Kulübü Başkanı Emine Çezik irtibata geçmişti. Etkinliğin nasıl olacağına dair görüştük. Tarih olarak 9 Aralık 2015’i belirledik. İşletme Kulübüne mesleğimden dolayı daha sıcak bakmıştım. Normalde de zaten bildiğim bir şeyi paylaşmayı severim. Zamanında aynı yollardan geçtiğimizden gençlere hep bildiklerimi veya unutamadığım hikayeleri anlatırım.

Finansal Okuryazarlık

Etkinlik Kültür Üniversitesi Yenibosna’da yer alan Ana Kampüste yer alan Önder Öztunalı Konferans Salonunda yapıldı. Sabah saatlerinde olmasına rağmen katılım bence iyiydi. 62 kişi katılım göstermişti. Her konuşmacı gibi salonun dolu olmasını istemek en doğal hakkım fakat bazen yeri geliyor o dopdolu olan salonlar cenaze evi gibi. İnteraktif geçmediğinden keyif alamıyorsunuz. Bu yüzden etkileşimi yüksek olan oturumları daha çok seviyorum.

Paramı Yönetebiliyorum

Sunum sonrasında soru cevap kısmında katılımcılardan biri emekli bankacı bir hanımefendi vardı. Kendisi konunun dikkatini çektiğini merak edip gelmiş. Kızı Kültür Üniversitesinde öğrenciymiş. Kızını seminere ikna edememiş ama kendisi bankacı olduğundan ilgisinden katılmış ve sunumda aktardıklarımdan çok memnun kaldığını, hatta kızın için aldığı notları gösterince ayrı bir mutlu oldum.

Konuşmam sonrası İşletme Kulübü Başkanı Özel Kalemlerinden takdim etmişti. Kendisine ve kulüpte çalışan tüm arkadaşlara bir kez daha teşekkür ederim.

Üniversiteden ayrılırken koridorda yapılan bir sanat çalışması çok hoşuma gitti. Konuyla bir ilgisi yok ama fotoğrafını çekmiştim. İplerden güzel bir eser yapıldığını düşünüyorum. Sizlerle de paylaşma istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.