ABDİAĞA ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Kunter Güleç

Biga’da doğa yürüyüşlerimize belli aralıklarla devam ediyorduk. Bu seferki rotamız Abdiağa Şelalesine gidecektik.

Doğa Yürüyüşü

Genel olarak herkes Abdiağa’yı piknik alanı olarak bilirdi fakat doğa tutkunları yeni yerler keşfederek şelaler ve doğal güzellikler buluyordu.

Abdiağa Şelalesi

Gerçekleştirdiğim veya katıldığım etkinliklere yakın çevremdeki arkadaşlarımı da mutlaka davet ederim. Bu sefer arkadaşlarımdan sınıf arkadaşım Müge MERİÇ ve ev arkadaşı Ayzen BAŞARAN’da bizlere eşlik etmişti. Onlarda farklı yerleri görmek ve hafta sonunu değerlendirmek istemişti.

Doğa Yürüyüşü Rotası

Doğa yürüyüşlerimizde en çok sevdiğim şeylerden birisi Davulga (Dağ Çileği) yemekti. Yeşil zaten en sevdiğim renk onu hiç söyleyeme gerek 🙂 Sabahın erken saatinde hafif serin temiz hava ve kuş sesleri derken içimiz mutlulukla doluyordu.

Trekking

Müge ile Ayzen yürüyüşten ve ekipteki samimi ortamdan çok keyif almıştı. Bir sonraki etkinliklerde mutlaka haber vermemizi istiyorlardı. Amacımız hem spor yapmak hem de Biga’da doğa yürüyüşü rotaları oluşturup herkesin kendi başına veya ekibiyle bu alanlarda doğanın tadını çıkartmasını sağlamaktı. Aynı zamanda farkındalığın artmasıyla farklı şehirlerden bile doğa yürüyüşü yapmak isteyen ekipler bölgeye gelebilirdi. Böylelikle ilçenin doğa turizmi gelişecek ve yerel kalkınmaya destek olacaktı.

Trekking Rotası

Yürüyüş esnasında mantarlara denk geliyorduk. Bazı tanıdığım kişiler mantar toplardı fakat doğada zehirli mantarlarda olduğundan hangisi zararlı olduğunu bilmediğimden toplamıyordum. Hiç şakaya gelmez. Özellikle bir mantar çok hoşuma gitti. Yakından fotoğrafını çektiğimde Şirinler’in evine benzetmiştim. Ormanda yürürken acaba Şirinler’i de görebilir miyiz 🙂

Mantar

Diğer Doğa Yürüyüşü (Trekking) yazılarımı okumak isterseniz başlıklara tıklamanızı rica ederim.

Biga Doğa YürüyüşüÇanakkale Doğa YürüyüşüKampDoğa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir