BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ FİNANSAL BİLİNÇ VE ERİŞİM ZİRVESİ

Kunter Güleç

Master Eğitmen (Eğitmen Eğiticisi) olduktan sonra ilk seminerim 10 Mart 2016 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesinde Ekonomi ve Finans Kulübünün (BAUEFK) düzenlendiği Finansal Bilinç ve Erişim Zirvesine davetliydim.

Bahçeşehir Üniversitesi

Son zamanlarda verdiğim eğitimler ve yaptığım iş birlikleri sayesinde zirveye katılmam için Habitat Derneği beni uygun görmüştü. Etkinlikte konuşmacılar arasında önemli isimler var vardı. Program şu şekildeydi.

İrem Özer

Finansal Bilinç ve Erişim Paneli

  • Sezai Hazır, Habitat Derneği Başkanı
  • Cenker Özhelvacı, Experian Türkiye Genel Müdürü
  • Kasım Akdeniz, Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü

Kişisel Bütçe Yönetimi Eğitimi

  • Kunter Güleç, Eğitmen

Finansal Risk Yönetimi Eğitimi

  • Fatih Turap Kaynar, Eğitmen

Sezai Hazır

Seminerlere giderken takım elbise giymezdim. Bu sefer konuşmacılar çok üst düzey olunca dernektekilere sordum nasıl giyineyim diye. Onlarda ciddi olsun. Takım olabilir vs. dediler. Etkinlik günü dernek ofisinde buluşup birlikte geçecektik. Takım elbiseyi giymiştim. Meğer onlar bana takılmış. STK’larda nasıl rahat ediyorsan genelde onu tercih ediyorlar. Sezai Bey’de o sıra geldi ama neşesi yok gibiydi. Gördü beni ne bu hal dedi. Sanırım tersinden kalkmıştı. Bana dediler konferansa sen çıkacaksın adam akıllı ciddi giyin dediler bende takım giydim dedim. Adamlık takım giymekle mi oluyor. Kafanızdan artık şu algıyı kırın takım elbise önemli değil. Önemli olan anlattıklarınız ve samimiyetiniz dedi. Aslında bir bakıma da doğru diyordu. Kıyafetle ya da saç sakalla başarı artmıyordu. Kişi nasıl kendini rahat ederse o şekilde olmalıydı.

Cenker Özhelvacı

Üniversiteye geçmiştik. Etkinlik Fazıl Say Konferans Salonunda yapılıyordu. Bahçeşehir Üniversitesinin denize karşı güzel bir kampüsü vardı. Konuşmacılarda yavaş yavaş geliyordu. Kendileriyle tanışıp kısa sohbetler ettik. Genç yaşta üst düzey yöneticilerle aynı sahneye çıkmak gurur vericiydi. Etkinliğe toplam 87 kişi katılmıştı. Keyifli bir organizasyonu daha geride bırakmıştık. Daha sona bu etkinliği kutlamak adına Beşiktaş’a tatlı yemeye gittik.

Habitat Derneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.