BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ CAREERFEST II

Paramı Yönetebiliyorum

Seminerlerimi sadece İstanbul sınırlarında tutmayıp şehir dışında da vermek istiyordum. Balıkesir Üniversitesi Bilgi ve Teknoloji Topluluğu (IITC) 15 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirecekleri CAREERFEST II etkinliğine konuşmacı olarak davet ettiler.

Finansal Okuryazarlık

Etkinliğe Yavuzla beraber davetliydik. Araba kiraladıktan sonra yola çıktık. İki günlük sürecek olan programda bizler ilk yer alan konuşmacılar arasındaydık. Balıkesir’e etkinlikten bir gün öncesi gitmiştik. Akşama doğru vardığımızda şehir soğuk ve sisliydi. Üstüne yol çalışması vardı. Yabancı olduğumuzdanz orlanmıştık. Topluluktaki arkadaşlar karşılamıştı. Yemek yedikten sonra

Kişisel Bütçe YönetimiBalıkesir Üniversitesi

Otelimize doğru geçtik. Yarın etkinlik için son kez hazırlıklarımızı yapmıştık. Etkinlik sabah 10:30’da başlayacaktı. Oturum öncesi salonu görmek ve hazırlıkların yapılması adına üniversiteye erken gitmiştik. Bilgi ve Teknoloji Topluluğunda çalışan arkadaşlar çok iyi hazırlanmıştı. Gayet iyi bir karşılama olmuştu. Bekleme odasına geçtik. Diğer konuşmacılar ve hocalarla tanışmıştık. Sıra artık bize doğru geldiğinden amfiye geçtik.

Kunter Güleç

Şuana kadar verdiğim en kalabalık seminerdi. Toplam 400 kişi katılmıştı. Sahneden baktığınızda kale arkası tribünü olarak benzetebilirsiniz. Ağırlıklı olarak mühendisler yer alıyordu. Sayı olarak çok iyiydi fakat katılımcılar genel olarak çok bitkindi. Sorulan sorulara cevap gelmiyordu. Hareketlenmeleri için ufak eğlenceleri çalışmalar yaptırmaya çalışsam da çok az kişi katılmıştı. Sanırım bir çoğu hocaların zoruyla gelmiş olma ihtimali yüksekti. Kimi üniversiteler bunu yapıyor. Zorla gelen öğrenci keyifsiz veya isteksiz olunca da konuşmacının moral ve motivasyonu düşmeye başlıyordu.

Gurme Haldun Tüzel

Oturum bittiğinde plaket taktimi yapıldıktan sonra Yavuz’un tanıdığı Hüsamettin OĞUZ’un Turizm Fakültesi Gastronomi bölümü öğrencilerine düzenlediği bir etkinlik vardı. Ünlü Gurme Şef Haldun TÜZEL ve Şef Burhan CAN’ı davet etmişti. Haldun Bey dünyanın en eski gurme kuruluşu Chaine des Rotisseurs tarafından “Şövalyelik” unvanı verilmiş. Hüsamettin Bey’de bizim etkinlik sorası oraya davet etmişti. Kırmayıp ziyaretine gittik. Salona girdiğimizde program başlamıştı. İçeriye girdiğimizde katılımcılara bizleri tanıtarak onurlandırdı. Söyleyişi bittikten sonra Haldun Bey deniz ürünlerine ait yemekler yaptı. Bizleri de çağırıp önlükleri başımızdan geçirip yardımcı olmamızı istedi. Haldun Bey pişiriyor bizlerde katılımcılara dağıtıyorduk. Dağıtan biz olduğumuz için tadına ilk bakan ve istediğimiz kadar yiyebilen bizler olmuştuk. Gerçekten lezzetliydi. Özellikle Surimi’yi çok beğendim. Yengeç eti anlamına gelmektedir. Kızartmasını veya salatalarda çiğ veya haşlanmış olarak da tüketebilirsiniz.

Haldun Tüzel

Buradaki program bittikten sonra şehir merkezine geçip akşam yemeğini topluluk üyeleriyle birlikte yedik. Ardından sohbet için Hüsamettin Bey herkesi çağırdı. Bir mekana gitmiştik. Bu soğukta mekanda sobanın olması ayrı bir güzeldi Hüsamettin Bey ve Haldun Bey’in sohbetine doyum olmuyordu. Sohbet bizlerde eşlik ettiğimizden geç saatlere kadar oturduk. Normalde etkinlik sonrası dönecektik fakat verimli ve keyifli geçen sohbetten sonra bir gece daha kalmamızı istediler. Otelden yerimizi ayırttıklarından geç saatlere kadar oturup sohbet ettik. Hatta soba üstünde kestane bile pişirmiştik. Artık saat baya geç olmuştu. Yarın sabah erkenden yola çıkacağımızdan müsaade isteyip vedalaşmaları yaptıktan sonra otele doğru geçerek günü tamamladık.

Hüsamettin OğuzYavuz BorazanFinansal Bilinç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.