BALKAN U20 SALON ATLETİZM SALON ŞAMPİYONASI

Kunter Güleç

Türkiye’nin ev sahipliğinde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası 9 Şubat 2020 tarihinde Ataköy Atletizm Salonunda yapıldı.

Ataköy Atletizm Salonu

ABAF’a üye ülkelerin 20 yaş altı milli takımlarının yarışacağı şampiyonada ön bildirimde bulunan Türkiye ile birlikte toplam 18 takım yarışacak.

Athlete

Uluslararası bir organizasyon olduğundan bu sefer işler daha ciddi yapılıyordu. Spor Gönüllüleri olarak yerimizi aldık. Görev dağılımlarımızı yaptık. Yine Yasemin ile birlikte Sepet Ekibinden sorumluyduk. Önce aile fotoğrafımızı çektirmek adına Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih ÇİNTİMAR ile birlikte gönüllüler saha içinde toplu fotoğrafımızı çektirdik. Türkiye Atletizm Federasyonu gönüllülere önem veren kurumların birisidir.

Türkiye Atletizm Federasyonu

Yarışlar başlamadan önce Bayrak Seremonisi yapıldı. Açılış konuşmaları ve plaket törenleri yapıldıktan sonra turnuva artık başlayabilirdi.

Sporcular hakem kontrolünden geçmek ve ısınmak için alana doğru gelmişlerdi. Uluslararası bir turnuva olduğundan farklı renkler ve farklı diller bir aradaydı. Sporun güzel yanlarından biriside buydu. Farklılıklar zenginliktir. Her zaman bunu savunmuşumdur.

Atlet

Her zaman olduğu gibi yine provamızı yapmıştık. Balkan Şampiyonası olduğundan nizami olmamız önemliydi. Bir kez daha ekimizdeki gönüllü arkadaşlara hatırlattık.

Sevgi Güleç

Etkinlikler devam ederken Kosovalı bir yarışmacıya denk geldik. Türkçe diziler sayesinde çok iyi Türkçe öğrenmiş bizlerle sohbet ediyordu. Hatta bizlere kızdı. Balkan göçmeni olanlar neden balkan dillerini öğrenmiyor diye. Aslında haklıydı. O kültürü de unutmamak lazımdı.

Volunteer

En heyecanlı olan yarış 4×400 metre koşularıydı. Son yarış olduğundan bizlerde tempo tutarak heyecana ortak oluyorduk.

4x400

Gün içerisinde Sırıkla Atlama kategorisinde çekişmeli mücadeleler oldu. Yükseklik olarak tam kaç metre olduğunu bilmiyorum ama sporcular kendilerini zorladıklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

Slovenya Atletizm Milli Takımının kıyafetlerinin renkleri yeşil ve mavi çok tatlı duruyordu. Hatıra fotoğrafı çekilmek istedik.

Gönüllü

Turnuvada ilgimi çeken bir yarışta 60 metre engelli olmuştu. Kısa mesafede temponun yüksek olduğu bir yarıştı.

Gün boyunca sorumlu olduğumuz Sepet Ekibi gerçekten büyük bir özveri ve disiplinle çalışarak örnek davranış gösterdiler. Hepsi kurallara uyarak nizami bir şekilde sorumluluklarını yerine getirmişti.

Sport Volunteers

Uzun Atlama kategorisinde Milli Atletimiz harika bir performans göstererek atlayışını başarıyla tamamladı.

Gün sonunda rekorların yanı sıra Türkiye, başarılı grafiğiyle göz doldurdu. Özellikle erkeklerdeki branşlarda üst üste şampiyonluklar elde eden Ay-yıldızlı gençler, Balkan U20’yi madalya rekoru ile tamamladı. Türkiye’nin elde ettiği 8 altın, 6 gümüş, 7 bronz madalya, şampiyonanın dört yıllık geçmişindeki en başarılı sonuç oldu.

Madalya Töreni

Etkinliğin sonunda toplu aile fotoğrafımızı çektirerek keyifli bir organizasyonu daha tamamladık. Gelecek hafta Büyükler Balkan Salon Atletizm Şampiyonasında görüşmek üzere 🙂

Balkan U20 Salon Atletizm ŞampiyonasıGençlik ve Spor Gönüllüleri DerneğiSpor Gönüllüleri AthleticsAtletizm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir