Biga ile Lüleburgaz Kardeş Şehir Oluyor

Biga Kent Konseyi Gençlik Meclisi

Biga Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak ilk etkinliğimizi Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ömer ERMEN’i misafir etmek oldu.

Ömer Ermen

Öğrenci topluluklarında aktiftim ama gençlik meclisi hakkında pek bilgiye sahip değildim. Deneyimli birisinin çalışmalarını dinlemek istiyordum. Kent Konseyi Başkanımız Metin TATLI Ömer ERMEN’i önermişti. Ömer sağ olsun kırmayıp daveti kabul edip geldi. 9 yıldan beri sivil toplum kuruluşlarının içinde olduğunu, tiyatro grupları ile ortak hareket ettiklerini, gençlik meclislerine bağlı tiyatro ve müzik grupları olduğunu,milli bayramlarda gençler ile bağımsızlık yürüyüşleri organize ettiklerini, Askere gitmesin diye ailesi tarafından kilo aldırılan , dışarı bile çıkarılmayan genci topluma kazandırdıklarını ve gençlik meclisinin en aktif üyesi haline geldiğini belirtmişti.

Biga Kent Konseyi

Daha sonra Biga Kent Konseyi Başkanı Metin TATLI  konuşmasında gençlere ben değil biz demelisiniz diyerek sözlerine başladı. 21 yıldan beri Sivil Toplum Kuruluşlarında yer aldığını ve deneyimlerini gençler ile paylaşmıştır.

Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi

Yapılan sunumlar sonrası Biga ve Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanları olarak iki ilçenin kardeş şehir olması için çalışmaların başlatılması için karşılıklı protokol imzalanmıştır. Yerel Basının yanı sıra Ulusal Basında da (Habertürk Egeli Gazetesi) Biga ile Lüleburgaz’ın Kardeş Şehir olması yer almıştır.

Biga ile Lüleburgaz Kardeş Şehir

Değerli sunumlarından dolayı Ömer ERMEN’e Teşekkür Belgesini takdim ederek program sonlanmıştır. Akşam yemeği için olmazsa olmazımız Biga Köftesi için Tarzan Lokantasına gidildi.

Kunter Güleç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.