Biga Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlık Seçimi

Kunter Güleç

Öğrenci topluluklarında aktif çalışmalarım sayesinde Biga’nın yerel esnafı, kurumlarla ve insanlarla tanışma fırsatını yakından elde ettim. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Biga Şubesi (TEMAD) Başkanı Akif KİREÇ ile Çanakkale Savaşları ve Araştırma Topluluğu Biga Şubesi (ÇSATT) aracılığıyla Biga Şehitliği hakkında yapılan bir toplantıya davet edilmiştik. Akif Abi emekli havacı bir astsubaydı. Asker çocuklarına ayrı özel bir ilgi gösteriyordu. Asker çocuklarını tanımak, yardımcı olmayı ve birlikten kuvvet doğacağına inanıyordu. Toplantı da Biga Kent Konseyi Başkanı Metin TATLI’da vardı. Akif abi ve Metin abi ile ilk defa burada tanıştık.

Biga Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimi

Daha sonraki çalışmalarda yine bir araya geldiğimiz Metin abi gençlik meclisi yapılanmaya gidecek başkan olmayı düşünür müsün diye sordu. Düşünmek için zaman istedim. Araştırmalarımı yaptım ve kabul ettim. 17 Kasım 2012 tarihinde Ada Bilgi Evinde genel kurul yapıldı. Genel Kurulda Divan Kurulu Başkanlığına Kent Konseyi Başkanı Metin TATLI seçildi. Katip üyeler Osman ÖZTÜRK ve Elif ÇETİN’den oluşmuştu.

Biga Kent Konseyi

Yapılan seçimde aday listemiz kazandı. Böylelikle 2. Gençlik Meclisi seçilmişti. Asil üyelerimiz Kunter GÜLEÇ, Yavuz BORAZAN, Tuğçe MUTAF, Çiğdem KARAKUŞ, Gizem AĞIRBAŞ’tan oluşuyordu. Yedek üyelerimiz Elif ÇETİN, Aydın SARI, Esra ŞAHİN, Rahim LİMAN, Nevin TURAN, Kemal Çağlar DENİZ, Mehmet YILMAZTÜRK yer alıyordu.

Biga Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı

21 Kasım 2012 tarihinde Engelliler Merkezinde yapılan toplantıda Biga Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığına resmen seçildim.

Başkan: Kunter GÜLEÇ

Başkan Yardımcılığına: Yavuz BORAZAN

Sekreterliğe: Tuğçe MUTAF

Basınla İlişkiler: Gizem AĞIRBAŞ

Organizasyonlar Sorumlusu: Deniz AKINCI

Kurumlar ile İrtibat: Furkan SEZER

BİİBF ile Çalışmalar: Abdullah KIRAY

Liseler ile Çalışmalar: Şükrü TIRGIÇ

MYO ile Çalışmalar:  MYO’nun belirleyeceği temsilci olarak karar verildi.

Biga Gençlik Meclisi

Toplantıda Gençlik Meclisleri hakkında daha fazla bilgi almak adına deneyimli Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ömer ERMEN 25 Kasım 2012 tarihine Biga’ya davet edilerek sunum yapmasına karar verilmiştir.

Biga Kent Konseyi Gençlik Meclisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir