BÜYÜKÇEKMECE DOĞA KOLEJİ PARAMI YÖNETEBİLİYORUM SEMİNERİ

Kunter Güleç

Üniversiteler de öğrenci kulüpleri ya da öğrenci toplulukları bir şekilde aktif oluyorlar. Çalışma alanlarına göre çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyorlar. Bu durum liselerde maalesef pek etkin olmuyor. Genelde kağıt üstünde kaldığından gönüllülük bilincini pek bilmiyorlar.

8 Nisan 2016 tarihinde Büyükçekmece Doğa Anadolu Lisesi (Doğa Koleji) Paramı Yönetebiliyorum Seminerini vermem için okula davet ettiler. Bu etkinliği Öğrenci Meclis Başkanı Senem KANUN, t-MBA Öğretmeni Saitali TOMOĞLU ve Okul Müdürü Yeşim BİNİCİ KÖSEOĞLU ile birlikte düzenlemişler. Daha lisedeyken bu süreci yönetmek isteyen öğrenci arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Hala günümüzde üniversiteyi bırakın bir meslek sahibi olupta toplum için bir sivil toplum kuruluşunda gönüllü olmayan bir çok insan var. STK’ları hayır kurumlar ve memleket dernekleri olarak görmeyin. İlgi alanınıza göre veya duyarlı olduğunuz konulara gidip çalışma yapmanızı önemle tavsiye ederim. Özek okul olmasından dolayı daha duyarlıydılar. Umarım devlet okullarında da en kısa sürede bu faaliyetler daha özenle yapılır.

Eğitime 112 kişi katıldı. Sunum esnasında hocalarda ilgiliydi. İnteraktif bir şekilde geçmişti. Eğitim sonrasında verilen Teşekkür Belgesi içinde teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir