GÜRPINAR İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PARAMI YÖNETEBİLİYORUM SEMİNERİ

Paramı Yönetebiliyorum

Ulusal ve Yerel seçimlerde oy kullanmaya gittiğim okul olan Gürpınar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bu kez seminer vermek için gidiyordum.

18 Mayıs 2016 tarihinde verdiğim Paramı Yönetebiliyorum seminerine toplam 377 kişi katıldı. Seminer için farklı farklı sınıflar geliyordu. Hepsi için diyemem ama bazı sınıflar inanılmaz yaramazdı. Ne beni dinliyor ne de hocasını dinliyordu. Bu şımarıklık veya saygısızlık nereden gelmekteydi? Aileler nasıl çocuklarını yetiştiriyor? Utanma duygusu sanki hiç yoktu. Yine de onları kırmadan eğitime bağlamaya çalışıyordum. Yeri geliyor eğitimi bırakıp bu alışkanlıkların yanlış olduğuna dair hayat bilgisi veriyordum ama çocuklar kopmuş gitmiş. Yine bildiğini okuyordu. Allah öğretmenlerine sabır versin. Ben bugün varım yarın yokum.

Her ailenin evladı mutlaka çok kıymetlidir ama çocukların vurdumduymaz, şımarık olması onların değil ailelerin suçudur diye düşünüyorum. Nasıl yetiştirirsen o şekilde meyvesini alırsınız. Herkes üniversite mezunu olacak diye bir şey yok ama herkes saygılı, iyi bir ahlaka sahip, yardımsever, dürüst vb. olması gerektiğini düşünüyorum.

Etkinlikte fotoğraflar çekilmişti fakat etkinlik sonrası mail atılacaktı ama beklediğim mail gelmediğinden bu yazımda sadece tek fotoğraf paylaşmak zorunda kalıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir