İBB RUN TOFD BELGRAD ORMANI SABAH KOŞUSU

Kunter Güleç

İBB Run TOFD’un ilk sabah koşusu 17 Kasım 2019 tarihinde Belgrad Ormanı’nda saat 10:30’da gerçekleşti. Serinin ikinci yarışıyla birlikteyiz. Bu sefer sloganımız Uyan KOŞ.

SportGençlik Projeleri

İBB Run Tofd Belgrad Ormanı Sabah Koşusu 6 km ve 12 km’lik iki parkurda düzenledi.  Hacıosman metro durağından kalkan ring servisleriyle Belgrad Ormanına vardık. Hava sabahtan serin gibi olmasına rağmen ilerleyen saatlerde güzelleşti. Ormanın içine girdikçe tertemiz hava bizi karşılıyor ve olabildiğince her yer yemyeşildi.

TOFD

Sabahın erken saati olmasına rağmen katılım fazlaydı. Spor Gönüllüleri olarak toplanıp yağmurluklar ve akreditasyon kartlarını gönüllü arkadaşlara dağıtımımızı yaptık. Görev dağılımları yapıldı. Su ve Red Bull istasyonundan sorumluydum. İstasyondan ben ve Yusuf BEKERECİOĞLU arkadaşımla sorumluyduk.

İBB RUNTOFD Sabah Koşuları Belgrad OrmanıGençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği

Etkinlikte birçok spor, sanat ve sosyal medya dünyasından ünlü isimlerde koşarak sosyal sorumluluk projesine destek oluyorlardı. Söyleyişiler de Ebru ŞALLI “Sağlıklı Beslenme Tavsiyeleri” konu başlığıyla aktarımlarda bulundu. Koşucular ise Akın SAATÇİ eşliğinde ısınma hareketlerini başlamıştı.

SporİBB RUNTOFD Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanında yarış olmasına rağmen sporcular haricinde spor yapmak isteyen herkese açıktı. Dağıtacak olduğumuz içecekler için yarışçı olmayıp çok isteyen insanlar vardı. Kimisi gerçekten ihtiyaçtan kimisi de sadece meraktan istiyordu. Kırıcı olmadan yarıştaki sporculara verileceğinden üzgünüz sizlere veremiyoruz. Lütfen ileride yer alan çeşmeden ihtiyacınızı gideriniz diyerek yönlendiriyorduk.

RunTOFDUyan Koş

Etkinlik için koşuculara verilen süre 6 km için 45 dakika, 12 km için de 90 dakika olacak şekilde ayarlanmış. O gün ALES olduğundan katılım oranını biraz etkilemişti. Toplam 667 sporcu kayıt yaptırmıştı. Kadın ve erkek kategorilerinde koşulacak yarışlara kayıt yaptıranlardan 370 sporcu 6 km’lik parkurda, 297 sporcu ise 12 kilometrelik parkurda birincilik için ter döktü.

Sporcuların koşu esnasında su ihtiyacını fark edip onlara suyu verdiğimizde yüzlerindeki mutluluk veya bir teşekkür etmesi bizleri mutlu ediyordu. Gönüllü olmayan birisi belki bu duyguyu anlayamaz. Bu yüzden sizleri de ilgi alanınıza göre gönüllü olmayı davet ediyorum. Bu işin genci yaşlısı yok. Her yaştan gönüllü bireyleri Spor Gönüllüleri ailesine bekleriz 😊

Sport Volunteers

Yarış öğleye doğru bitmişti. Red Bull’lar artmıştı. Dağıtımı için gönüllü arkadaşlara götürüp dağıtmaya karar verdik fakat 6 km taşımak zor geliyordu. Organizasyonda görevli olan personeller Golf Arabasıyla bizleri alıp yardımcı oldular. Küçücük arabaya olabildiğince fazla kişi binerek toplanma alanına geçtik.

Sabah KoşusuİBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü

Alanda herkes güzel havanın tadını çıkartıyordu. Etkinlik gereği müzikte olunca herkes güzel bir hafta sonu geçiriyordu. Bizim görevimiz bitmişti. Emanet eşya bölümü ve madalya dağıtım bölümü de işlerini bitirmek üzereydi.

Madalya Töreni

Sertifikalar dağıtılmıştı ve hatıra fotoğrafları çektirmiştik.

GönüllüVolunteer

Bir Spor Gönüllülüğü klasiği olan üçlü çektirmeyi yaparak ring servislerine doğru geçtik. Madalyalar fazla olduğundan artmıştı. Gönüllülere hatıra kalması adına dağıtımını yapmıştık.

 

2019 yılının son etkinliğinde bu şekilde gerçekleştirmiş olduk. 2020 yılında bizleri yoğun programlar beklemektedir. Sosyal medya hesaplarımızdan (@sporgonulluleri) paylaşacağımız duyuruları takip ederek başvuruları kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Spor GönüllüleriGençlik Projesi Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir