İBB RUNTOFD CADDEBOSTAN GECE KOŞUSU

Kunter Güleç

6 Etaplık koşu serisi olan İBB RunTOFD, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) işbirliğinde gerçekleştiriliyor. Serinin üç etabı gece, üç etabı sabah yapılacaktır. İlk etkinlik 12 Ekim 2019 tarihinde saat 21:00’da Caddebostan Gece Koşusu ile başladı. Etkinliğin sloganı “UYUMA KOŞ” idi.

Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği

900 kişiye yakın katılımcı bekleniyordu. Profesyonel ve amatör koşuseverler bir araya geliyordu. Toplanan tüm gelirler Türkiye Omurilik Felçliler Derneğine bağışlanacaktı. Hem spor hem de sosyal sorumluluk kapsamında önemli bir etkinlikti.

SporSpor Projeleri

Etkinlik alanında koşudan önce tanıtım stantları kurulmuş ve çeşitli spor aktiviteleri vardı. Pilates ve Zumba aktiviteleri vardı. Yarış sonrasında ufak bir konser için Red Bull DJ Performans Sahnesi kurulmuştu.

Spor GönüllüleriRuntofd

Görev yerlerimiz belirlenmişti. Su İstasyonundan sorumluydum. Parkur için yollar trafiğe kapatılmıştı. Etkinlikten haber olmayan vatandaş tepki gösteriyordu. Kimisi otoparkta mahsur kalmış kimisi otobüs durağında bekliyordu. Uyardık. Yarış sebebiyle beklediğiniz hattın otobüsü yarış saatleri içerisinde geçmeyecektir diye. Yardımcı olalım dedik ama dünyanın lafını yedik. Maalesef herkesi mutlu edemezsin. Görev noktalarımızda sporcuların gelmesini bekliyorduk. Gece olmasından dolayı hava gayet güzeldi. Spor Gönüllüleri olarak yer aldığımız etkinlikte İBB’nin katkılarıyla Yağmurluk dağıtılmıştı. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şefi Kadir GÜNER yakından bizlerle ilgileniyordu. Kendisi de gönüllülükten bu noktalara geldiğinden ihtiyaçlarımızı ve isteklerimizi gayet iyi anlıyordu.

İBB RUNTOFDCaddebostan

Keyifle sporculara suları dağıtıyor ve onları motive etmek adına tezahüratlar ediyorduk. Keyifli bir etkinlik geçiriyorduk. Tek sıkıntı olarak gördüğüm çöp kutularının gece olduğundan yeterince belli değildi. Renkli veya fosforlu çöp kutuları konulabilirdi. Sporcular çöplerini genelde gelişi güzel atsa da kimisi çöpümüzü nereye atabiliriz diye yanımıza gelip soruyordu. Bizlerde ilgili yerlere yönlendiriyorduk.

Caddebostan Gece KoşularıSport

Parkur 5 km’lik mesafeden oluşuyordu. Etkinlik tamamlamıştı. Katılımcılar dereceden çok keyif almaya gelmişlerdi. Herkes memnun bir şekilde ayrıldı. Bundan sonraki etaplarda yapılacak olan yarışlar şu şekilde olacaktır. Gece Koşularından Fatih Yarımada ve Belgrad Ormanı’nda yapılacak. Sabah koşuları ise Polonezköy Tabiat Parkı ve Belgrad Ormanı’nda yapılacak olup “UYAN KOŞ” mottosuyla yapılacaktır.  Etkinliğin bence en heyecanlı ve çekici olanı Maltepe’de başlayıp Büyükada’da sona erecek olan, Ada Vapuru’na  yetişemeyenlerin yarış dışı kalacağı “Geç Kalma Koş” sloganlı Büyükada koşusu olacağına inanıyorum.

İBB RUNTOFD Gece KoşularıSports Volunteer

Bir sonraki etap olan 17 Kasım 2019 tarihinde “Uyan Koş” sloganıyla Belgrad Ormanı’nda görüşmek üzere 😊

Uyuma KoşGece KoşularıVücuda EbruBody MarblingGönüllüVolunteerKoşuİBB RUNTOFD Caddebostan Gece KoşularıTürkiye Omurilik Felçlileri DerneğiOmurilik Felçlileri Derneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir