IŞIKELİ KÖYÜ ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Kunter Güleç

Biga Kent Konseyi aracılılığıyla Doğa Yürüyüşü (Trekking) yapmak adına kurulan grupla beraber hafta sonları toplanıp farklı parkurlar oluşturarak keşifler yapmaya devam ediyorduk.

Trekking

Bu sefer keşfedeceğimiz yer Biga’nın Işıkeli köyünde yer alan şelaleyi görmek için yola çıktık. Farklı yaş grubundan ve farklı mesleklerden olan bir ekiple birlikteydik. Kafalarımız uyuşuyordu. Herkesin keyif aldığını söyleyebilirim.

Doğa Yürüyüşü

Hafta sonu öğleye kadar yatmaktansa doğanın içinde yemyeşil görüntüsüyle, tertemiz havayı ciğerlerimizde depolamak bence harikaydı.

Işıkeli Köyü Şelalesi

Şelale dediğimde çok yüksekten akan suları beklemeyin. Küçük çapta olmasına rağmen doğada olduğumuz için mutluyduk. Hem spor yapıyor hem de sohbet ederek vaktimizi değerlendiriyorduk.

Biga

Özellikle Biga’da amatör olarak başlayıp daha sonra profesyonel fotoğrafçı olan bir çok kişiyle tanıştım. Harika fotoğraflar çekiyor. Gerekirse o kare için saatlerce bekleyip, saatlerce yol yürümeye hazırdılar. Sanat açısından da önemli eserlerin çıktığını söyleyebilirim. Ayrıca Biga’nın görünürlüğünü arttırmak adına güzel kareler ortaya çıkıyordu.

Kampçılık

Yürüyüş bittikten sonra ekipten arkadaşım Mimar Erdem AŞIROK akşama Abdiğa Piknik alanında ateş yakıp şarap içmeye davet etmişti. Bir programım olmadığından kabul etmiştim. Güzel bir gün geçirmiştik.

Kamp

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.