KÜÇÜKYALI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PARAMI YÖNETEBİLİYORUM SEMİNERİ

Kunter Güleç

15.03.2016 Tarihinde Maltepe’de yer alan Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine davetliydik. Benim için uzakta olmasına rağmen gitmiştim. Şehir dışındaki eğitimlere gitmek daha kolaydı. Tek seferle gidiyorsunuz ama İstanbul içinde toplu taşıma ile gidiyorsanız birden fazla aktarma yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Finansal Okuryazarlık

Paramı Yönetebiliyorum Seminerini Semra ile birlikte verecektik. Toplamda arka arkaya 5 oturum yapmıştık. 500 öğrenciye hatta fazlasına ulaştık diyebilirim. Bazı Meslek Lisesinin öğrencileri gerçekten çok yaramaz oluyorlar. Hocalarını dahi dinlemiyorlar. Allah sabır versin ama bir yandan da ön yargılı olmamak gerek kimi meslek liselerinden de harika fikirler çıkıyor. Bu tamamıyla okul yönetiminin kültürüyle alakası var diye düşünüyorum.

Paramı Yönetebiliyorum

Hayatlarına dokunduğumuz kişi sayısı giderek artıyordu. Hediyenin yanında asıl önemli olan daha küçükken bu eğitimi alan gençler ailelerini ve kendilerini etkilemektedir. Daha duyarlı ve bilinçli bir kitleye dönüştürmemizde katkımız olduğu için mutluydum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.