HAKKINDA

HÜSEYİN KUNTER GÜLEÇ

İşletmeci, Eğitmen, Gönüllü, Sosyal Girişimci, Gezgin, Konuşmacı, Geri Dönüşüm

Kunter Güleç

21 Mayıs 1991 tarihinde Edirne’de doğdu. Selanik göçmeni olup İstanbulludur. Asker çocuğu olduğundan ilk, orta ve lise öğrenimini farklı şehirlerde tamamladı. Trabzon Fatih Lisesi’ni tamamladıktan sonra 2014 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Üniversite hayatı sırasında yerel, ulusal ve uluslararası projelerde aktif rol aldı. ÇOMÜ Ekonometri Topluluğu kurucu üyesi olup başkanlık yaptı. Aynı zamanda Biga Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığı da yaptı. 2012 yılında Türkiye’de ilk kez finansal okuryazarlık alanında kamu, özel sektör ve sivil toplumu bir araya getiren “Paramı Yönetebiliyorum Projesi”nde eğitmen olup şuanda Master Eğitmendir.

Gençlik, doğa, sağlık, kişisel gelişim, iş hayatı, çevre, sanat, eğitim vb. branşlara ilişkin konferans, seminer ve projeler organize etmiştir. Stajlarını ise Türk Hava Yolları A.O Personel Yönetim Başkanlığı, T.C. Biga Devlet Hastanesi Sağlık Yöneticiliği Asistanı ve Öztiryakiler’de Döner Ocaklar Üretimi ve Kalite Kontrol Biriminde gerçekleştirmiştir.

2013 yılında Ulusal Gençlik Parlamentosunda Yılın Gençlik Meclisi kategorisinde Biga Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Türkiye 3.’sü olmasında önemli katkıları vardır. “Finansal Okuryazarlık” alanında ise 5000+ kişiye yüz yüze eğitim verdi. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. Yıl Dönümü’nde şehitlerimizi anmak adına “Çanakkale Deniz Zaferi Savaş Fotoğrafları” adlı sergi açmıştır. Yurtdışında katılım gösterdiği projeler ise AB Gençlik Değişim Programı aracılığıyla Hırvatistan Zagreb’te “Sport and Science are Fun” projesine ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği “Türkiye Akdeniz Gençlik Barış Gemisi” projesine seçilmiştir. Akademik kariyerinde ise Ege Üniversitesi 16. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi’ne “Küreselleşen Dünya’da Türkiye’nin E-Ticarette Dünü, Bugünü ve Yarını” adlı poster bildirisiyle katılmıştır.

Profesyonel iş hayatına 2016 yılında Korozo Ambalaj firmasında Geri Dönüşüm Tesisi Satış Temsilcisi olarak başladı. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Pazarlama Bölümü’nde yaptı. Spor Gönüllüleri Platformu’nda “Gönüllü Takım Lideri” olarak görev almaktadır. Gönüllü faaliyetleri kapsamında zirve olarak değerlendirdiği organizasyon ise UEFA Super Cup Istanbul 2019’dur.

Bunların dışında güleç yüzlü olup, hayattan keyif almaya çalışan, kendini geliştirmeye önem veren, tarihi konulardan etkilenen, gezgin birisiyim 😊 Sitemde daha çok organize ettiğim, katılım gösterdiğim etkinlikler, gezilerim, röportajlar vb. içerikler yer alacaktır. Sizlerden ricam sosyal medya hesaplarımı da takip ederek destek olmanız 🙂

Keyifli okumalar dilerim.