MALTEPE ÜNİVERSİTESİ PARAMI YÖNETEBİLİYORUM SEMİNERİ

Finansal Okuryazarlık

Maltepe Üniversitesinde Paramı Yönetebiliyorum seminerini vermek için yaptığımız görüşmeler çok heyecanlı başlayıp öylede devam etmişti. Ta ki seminer gününe kadar.  Finansal Bilinç

Sağlık, Kültür, Spor ve Daire Başkanı Şükran Hanım ve Öğretim Görevlisi Özgecan Karancı Hanım çok yakından ilgilenmişlerdi. Şansıma halihazırda Finansal Okuryazarlık alanında araştırma yapılıp saha çalışmalarına başlamışlar. Benim irtibata geçmemde tam denk gelmiş. Yüz yüze toplantı talebinde bulunmuşlardı. Maillerde ki heyecanlı yazışmalar sonucu üşenmedim Beylikdüzü’nden Maltepe Üniversite gittim. Toplu taşımayla gittiğim için baya bir zahmet çektim. Adres tarifi konusunda farklı cevaplar alınca biraz sıkıntı yaşadım. Özgecan Hanım ile tanıştık ve yaptıkları çalışmalardan bahsedip görüştük. Aslında yüz yüze toplantıya gerek olmadığını düşünüyorum. Uzaktan kameralı (Skype) toplantısı yapılabilirdi.

Kunter Güleç

Semineri 15 Mart 2016 tarihinde Maltepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonunda gerçekleştirmiştik. Uzun bir yoldan gelmiştim fakat üniversitenin bu alanda verdiği araştırmadan dolayı ve Küresel Para Haftasından dolayı (Global Money Week – GMW) katılımın çok yüksek olacağını bekliyorduk. Ayrıca afiş şuana kadar davetli olduğum konferanslar arasında en güzeliydi diyebilirim. Yapanın emeklerine sağlık. Benden önce Sosyal Medya Fenomenlerin olduğu bir seminer yapılmış. Haliyle bütün öğrenciler oraya toplanmıştı. İkinci bir etkinlik istemeyen öğrenciler katılım göstermemişti. Üniversite de etkinliği organize eden Şükrü Hanım ve Özgecan Hanım çok mahçup olmuşlardı. Açıkçası benimde moralim bozulmuştu fakat toplam 9 kişi vardı. İsterseniz semineri iptal edebiliriz dediler. Bir an düşündüm 9 kişi isteyerek gelmiş iptal edersem onların suçu neydi. Ayrıca o kadar yolu tekrar gelmek istemedim. Motivasyonum düşmüştü. En azından bu kadar yazışmalar, toplantılar yapıldı en kötü 30 – 50 kişi bulunabilirdi. Heyecanla başlayan süreç maalesef çok kötü bir şekilde sonlandı. Umarım bir daha yolumuz Maltepe Üniversitesine düşerse salonun daha dolu olması temennisiyle diyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir