MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI

Kunter Güleç

İstanbul Medipol Üniversitesi Startus Girişimcilik ve İnovasyon Kulübünün 22 Şubat 2016 tarihinde düzenlediği Sertifikalı Eğitim Programına konuşmacı olarak katıldım.

Medipol Üniversitesi

Bu eğitimin yeri bende başkadır. Habitat Derneğinde Master Eğitmen (Eğitmen Eğitici) duyuruları açılmıştı. İki elemeden oluşuyordu. İlk elemeyi geçmiştim. İkinci elemede proje koordinatörleri seni vermiş olduğun bir eğitimde değerlendirmeye gelecekti. Bende bu programı iletip davet ettiğimde Paramı Yönetebiliyorum Projesi Proje Koordinatörü İrem ZÜLAL’in eşlik edeceğini öğrendim.

Paramı Yönetebiliyorum

Etkinlik için 3 oturumda oluşuyordu. Etkinlik programı şu şekildedir. Kunter Güleç (Paramı Yönetebiliyorum Eğitimi), Alay Onay (Sosyal Medya ve Girişimcilik), Yavuz Borazan (The Phantom of The Marketing)

Paramı Yönetebiliyorum

Hep beraber Kavacık Yerleşkesine gittik. Bahadır bizleri heyecanla karşıladı. Okul sağlık sektöründen geldiğinden inanılmaz temiz ve canlıydı. Eğitimi defalarca vermeme rağmen İrem geldiği için az da olsa heyecanlıydım. Açılış konuşmalarından sonra sunumumu yapmak üzere sahneye çıktım. Toplam 72 kişi katılmıştı.

Kişisel Bütçe Yönetimi

Heyecanı kısa bir süre sonra geçerek sunum moduna girmiştim. Etkinlik keyifli geçiyordu. Sunum yaptığım sırada unutamayacağım bir sorunla karşı karşıya kalmıştım. 3 Dk Dikkat Testinde ses yapıyordum ve o an ezan sesi de yakından duyulmaya başlandığında katılımcılardan bir kız tepki göstermişti. Hiç beklemediğim bir tepkiydi. Artık çenenizi kapatsanız demişti. Kişisel hareket edemezdim. Sonuçta sahnede bir konuşmacı ve bir kurumu temsilen buradaydım. Sakin bir şekilde profesyonelce cevabımı verdim. Testin sonunda davranışlarımı ve yaptıklarımı anlattım. Ses çıkarmayı bilerek yapıyordum ve soruları okurken onlara baskıyı bilerek yapıyordum. Stres anında veya çevresel faktörler hakim olduğunda ne kadar dikkatli olabiliyoruz. Amacımız bunu denemekti. Tepki gösteren kız da bu durum karşısında utanıp özür dilemişti.

Finansal Bilinç

Startus Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü etkinliğe gerçekten iyi hazırlanmıştı. Karşılama, ilgi alaka, duyuru çalışmaları, afiş tasarımı, sunum esnasında kamera kaydının olması işi ne kadar ciddi yaptıklarını gösteriyordu. Bahadır’a ve arkadaşlarına teşekkür ederim. Tek sıkıntı o da benim genelde yaşadığım sıkıntı plaket takdimi yapıldıktan sonra bir baktım ki ismim yanlış yazılmış. Kunter ismi genelde soyadı olarak biliniyor ve yaygın değil. Erman Kunter, Kunter Kunt, Kunter Kurt gibi isimlerden herkes hatırlar. İsmimi seviyorum ama bu tarz sorunlarla karşılaşabiliyorum. Hala adaşımı bulmaya çalışıyorum J Anlamı ise kuvvetli sağlam, güçlü asker anlamına gelmektedir.

Alay Onay

Üniversiteyle ilk görüştüğümde başta Dr. Öğretim Üyesi Tuba BOZAYKUT ve Kulübün Danışmanı Yrd. Doç. Dr Muhsin BAYIK konuyla yakından ilgilenip Topluluk Başkanı Bahadır ÇELİK’e yönlendirmişti. Onlara da teşekkür etmek isterim.

Sertifikalı Eğitim Programı

Etkinlik keyifli ve verimli geçmişti. Hatıra fotoğrafların çekilmesinden sonra üniversiteden ayrılarak günü tamamlamış olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.