MESUT ÖZİL’İN MENAJERİNDEN TAVSİYELER NASIL FUTBOLCU MENAJERİ OLUNUR?

Kunter Güleç

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil’in Menajeri Dr. Erkut Söğüt’ü Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği olarak 2 Temmuz 2020 tarihinde Zoom aracılığıyla etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Gönüllü

“Nasıl Futbolcu Menajeri Olunur?” temasıyla etkinliğimizde harika bir sunum gerçekleştirildi. Menajerliğin sadece transferlerden ibaret olmadığının en güzel örneğiydi. Menajerlikte başarılı olmanın yanında, girişimcilik, markalaşma ve pazarlama stratejileri üzerine inanılmaz keyifli ve verimli bilgiler elde ettik.

Football Agent Education

Mesut Özil futbolculuk kariyeri yanı sıra girişimci, yardımsever, yenilikçi olduğunu öğrendik. Her sene farklı ülkelerden hastaları ameliyat ettirdiğini öğrendik. Aynı zamanda markalarla olan ilişkilerini öğrendik.

Futbol Menajeri Eğitimi

Mesut Özil’in futbolculuk kariyerinin yanı sıra kozmetik üzerine, kahve markası, e-spor takımı vb. girişimlerinin olduğunu öğrendik.

Mesut Özil

Sunumda sadece başarılı yanlar anlatılamamıştı. Aynı zamanda yapılan hataların ve başarısızlıklarda değinilerek katılımcılara ders niteliğinde aktarımlarda bulunulmuştu. Başarı yolları herkes için farklı olabilir ama yapılabilecek hatalar genelde aynıdır. Bu yüzden başarısız hikayeleri dinleyip ders almak bence daha önemlidir. Tekrardan Amerika’yı keşfetmeye gerek yok.

Mesut Özil'in Menajeri Erkan Söğüt

Uzun bir aradan sonra bu kadar samimi, akıcı ve bilgilendirici bir sunum dinlememiştim. Umarım bir gün yüz yüze tanışma fırsatı da elde ederiz.

VolunteerSpor Gönüllüleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir