PARAMI YÖNETEBİLİYORUM PROJESİ KUŞADASI KOORDİNASYON TOPLANTISI

Paramı Yönetebiliyorum

Master Eğitmen (Eğitmen Eğiticisi) olarak katıldığım ilk koordinasyon toplantısı 8 – 10 Eylül 2017 tarihlerinde Kuşadası Korumar Hotel De Luxe’de yapıldı.

Habitat Derneği

Bu otelde yapılan toplantılarda herkesin bildiği bir bölüm vardı. Manzarası gerçekten harikadır. Fotoğraf çekilmezsen olmaz. Ege Denizini, Güvercinada Kalesini ve Kuşadası’nı görüyordu.

Kuşadası Korumar HotelKorumar Hotel De Luxe

Paramı Yönetebiliyorum Projesine Çiftçiler için Finansal Okuryazarlık segmentini 2017 yılı itibariyle dahil edilmişti. Bu segmentte oluşan hikayeleri ve çalışmaları dinleme fırsatını elde ettik. Proje giderek kapsamlı hale gelerek farklı hayatlara da dokunma fırsatını elde etmemize yardımcı oluyordu.

Çiftçiler İçin Finansal Okuryazarlık

Otele ilk gün yerleşme ve tanışma geçtiğinden otele erken gelenler deniz ve havuz keyfi yapıyordu. Çocuklar gibi eğleniyorduk. İlerleyen günlerde bir toplantı havasında geçiyordu. Atölye ve drama çalışmaları yapıyorduk. Drama çalışmalarında otelin tüm imkanlarını kullanabiliyorduk. Çok güzel yaratıcı fikirler belli zaman dahilinde ortaya çıkıyordu. Bizim yaptığımız grupta çektiğimiz video da birisinin denize atlaması gerekiyordu. Gönüllülerden biri hiç düşünmeden kıyafetiyle denize atladı. Başka zaman olsa manyak, çılgınlık diyebilirsiniz ama burada sorgulamadan keyif aldığınız için bu davranışı isteyerek yapıyorsunuz.

Sezai Hazır

Koordinasyon toplantılarında proje ortakları değerlendirmeleri ve güncel bilgileri bizlerle birlikte paylaşıyordu. Habitat Derneği Başkanı Sezai HAZIR, UNDP (Birleşmiş Milletler) Özel Sektör Yöneticisi Hansın DOĞAN ve Visa Europe Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü Alev SAMAN yer alıyordu.

Hansın Doğan

Yapılan çalışmalar her grup sunmaya başlamıştı. Ardından Kahoot üzerinden bilgi yarışması yapıldı. İlk başlarda ilk 5’te yer alıyordum. Sorular ilerledikçe liderliği ele geçirdim ve bilgi yarışmasının sonucunda 1. olmuştum. Ödülümü Kazım HASIRCI takdim etti. Sebahattin Ali’den Kürk Mantolu Madonna romanını kazanmıştım. Önemli olan eğlenerek yarışmaktı. Hediyeleri için teşekkür ederim.

Gençlik ProjeleriKunter Güleç

Şansımıza hava güzeldi ve yaz havası devam ediyordu. Normalde çalıştığım için buna ihtiyacım vardı. Hem biraz tatil yapmak hem de eski dostları görüp projenin de yeni gelişmelerinden yakından haberdar olmak adına izin almıştım. Bazen böyle ufak kaçamaklar dinlenme ve motivasyon için iyi geliyor. Bir sonraki koordinasyon Toplantısının da 14- 17 Aralık 2017 tarihinde İstanbul’da olacağının müjdesini de aldık.

GönüllüParamı Yönetebiliyorum Koordinasyon ToplantısıAtölye Çalışması           Gençlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir