PARAMI YÖNETEBİLİYORUM PROJESİ ÖDÜL KAZANAN EĞİTMENLER

Kunter Güleç

Paramı Yönetebiliyorum Projesi 8. yaşına girmişti.  14 – 17 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul’da Crowne Plaza Otel’de koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Paramı Yönetebiliyorum

İşte çalıştığım için hafta içi olan sosyal etkinliklerime katılmam sıkıntı olabiliyordu. Daha çok hafta sonu olan veya iş çıkışı saatlerinde katılmaya çalışıyordum. Koordinasyon toplantısına maalesef cuma günü akşam katılabilmiştim.

Kişisel Bütçe Yönetimi

Her koordinasyon toplantısı ayrı bir heyecan ve mutlulukla geçiyordu. Bu sefer benim için ayrı bir öneme sahipti. Toplamda 5.000+ kişiye yüz yüze eğitim verdiğimden Habitat Derneği tarafından 3.000 TL Teknosa Hediye Çeki ödülünü kazanmıştım. Geçen sene almam gereken hediye yaşanılan aksaklıklardan dolayı bu seneye ertelenmişti. Bu sayıya ulaşana kadar çok farklı şehirlerde, çok farklı kurumlara ve katılımcılara ulaştım. Her seminerimin ayrı bir hikayesi var. Bloğumda detaylıca inceleyebilirsiniz.

Habitat Derneği

Programı incelediğimizde yine dopdolu konuşmacılar ile birlikte olduk. Ortaklar Panelinde Hansın DOĞAN (UNDP Program Müdürü), Merve TEZEL (Visa Türkiye Genel Müdürü) ve Sezai HAZIR (Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı) 2017 yılını değerlendirip 2018 yılındaki hedeflerimizden bahsetmişlerdi.

Sezai Hazır

Sunumlarımız güncellenmişti. Bununla ilgili yapılan değişiklikler eğitmenlere aktarıldı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zeynep ÇOPUR “Finansal Okuryazarlığın Aile ve Tüketici Açısından Önemi” adlı sunumunu gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Zeynep Çopur

Kahve aralarında farklı şehirlerden gelen eğitmen arkadaşlarımızla hasret giderip hatıra fotoğrafı çektiriyorduk. Eskiler yavaş yavaş azalıyordu. Kimisi gönüllüğü bırakmış, kimisi işinden gücünden veya evlendiği için vakit ayıramıyordu.

Eğitmen

Atölye çalışmalarından Conflictus Danışmanlıktan Tunç KARAÇAY “Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü” adlı sunumu yaptı. İnteraktif ve uygulamalı testlerle geçen bir oturum olmuştu.

Conflictus

Fikir Atölyesi Derneği’nden Yaşam Koçluğu üzerine eski eğitmenlerimizden Mahmut BELER ve eşi Makbule BELER sunumlarını aktardı. 

Mahmut Beler

Akşam yemeğinden önce son oturumumuz TİM Danışmanlıktan İsmail Cem ASAN “Bireysel Krediler” adlı sunumunu yaptı. Her zamanki gibi keyifli ve verimli bir sunum yapmıştı. 

İsmail Cem Asan

Arka arkaya aldığımız eğitimlerden dolayı artık yorulmuştuk. Üstüne akşam yemeğini de yedikten sonra hemen herkese ağırlık çökmüştü. Bu seferki eğitimimiz İPED Danışmanlıktan Rahim ALADAĞ “Liderlik Ruhu ve Motivasyon” adlı sunumunu yaptı. Kendisi gibi sunumda gayet hareketliydi. 

Rahim Aladağ

Verimli geçen bir koordinasyon toplantısı olmuştu. Hem ödül kazanmıştım hemde dolu dolu eğitimler alarak kendimi geliştirme fırsatı elde etmiştim. Arkadaşlarımı da tekrar görmek zaten ayrı bir güzeldi. Aile fotoğrafımızı çektirmeden olmazdı. Herkesin emeğine ve yüreğine sağlık. Tekrardan görüşmek üzere 🙂

Finansal Okuryazarlık

Hansın DoğanGönüllüKonuşmacıKoordinasyon ToplantısıGençlik Projeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir