RADYO YADYO TOPLULUK STAND GÜNLERİ PROGRAMI

Kunter Güleç

Üniversitemiz öğrencilerinden Osman TARHAN internet üzerinden Yadyo isimli bir radyo kanalı üzerinden yayın yapıyordu. Farklı konseptler üzerine programlar yapıyordu. Genelde herkes onu “Osman’la Keyif Ekspresi” programıyla bilirdi. Bu sefer yeni projesi “Yadyo Topluluk Stand Günleri” olmuştu. Osman aynı zamanda bir girişimciydi. 10 Numara Çiğ Köfte adlı bir dükkan açmıştı.

Çomü Ekonometri Topluluğu

Program içeriği olarak öğrenci toplulukların başkanlarını ve yönetim kurulunda yer alan arkadaşları ağırlamaktı. İlk konuk olarak bizleri davet etmişti. Kurucularından ve eş başkanlığını yürüttüğüm ÇOMÜ Ekonometri Topluluğu olarak katılım gösterecektik. 30 Nisan 2014 tarihinde saat 21:00’de yayına çıkmak için hazırlıklarımızı ve gerekli duyurularımızı yapmıştık. Yayına katılan öğrenci toplulukları arasında kimin oturumunda en fazla seyirci olacaksa ufak bir sürprizim var demişti. İlk defa bir yayına çıkacağımız için heyecanlıydık. Ben ve diğer eş başkan Merve BAHŞİ ile beraberdik. Daha sonra üyelerimizden Onur’u da davet ettik.

Ekonometri Topluluğu

Yayın Osman’ın evinde olacaktı. Tüm tesisatı evinin bir odasında organize etmiş. Dekor olarak Osman’ın futbol takımlarının atkılarından oluşan koleksiyonu vardı. Farklı takımların farklı farklı renklerdeki atkıları ayrı güzel hava katmıştı. Ailelerimizde bizleri dinlediğinden ve ilk olduğundan baya heyecan yapmıştık. Program ilerledikçe o heyecan geçti. Saatlerimize baktığımızda planladığımız yayın süresini geçmiştik. Çok keyifli sohbet ortamında geçmişti. Toplam 2 saat 55 dakika yayında kalmıştık. Gerçekten hiç anlamadık. Zaman su gibi geçmişti.

Çanakkale Biga Radyo

Programın ilk konuğu olmamıza rağmen seyircilerden yoğun bir ilgi görüp güzel sorular almıştı. Bizce gayet verimli geçmişti. Bıraksalar sabaha kadar konuşurduk 😊 Sohbeti toparlayarak yayını sonlandırdık. Osman’da gayet memnun kalmıştı. Bunu kutlamak adına ardından hep birlikte dışarı çıkıp kafeye gittik. Topluluktaki arkadaşlarımızla buluşup değerlendirme yaptık. Ailemde yayın biter bitmez tebrik için onlarda aramıştı. Davetinden dolayı arkadaşım Osman Tarhan’a bir kez daha teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir