SABAH GAZETESİ RÖPORTAJIM

Sabah Gazetesi

Yaptığım çalışmaları mutlaka yerel basınla paylaşırdım. Etkinliğin görünürlüğünü arttırmak adına önemli bir etkendi. Kimi zaman farklı illerde yer alan gazeteler bile bizi haber yapardı. Malatya, Kahramanmaraş, Uşak, Afyon, Bandırma vb. gibi yerlerde çıkmıştık. Hatta ulusal basında yazılı olarak Biga ile Lüleburgaz Kardeş Şehir Oluyor başlığıyla Habertürk Egeli ekinde yer almıştık.

Habitat Derneği

Habitat Derneğinde Paramı Yönetebiliyorum Projesinde yaptığım başarılı çalışmalardan ötürü Sabah Gazetesine Röportaj vermek adına davet edilmiştim.

Röportaj

8 Ağustos 2016 tarihinde Park Dedeman Levent Otel de bir araya geldik. Benle beraber toplam 6 eğitmen davetliydi. Farklı illerden gelinmişti. Hepinizin başarı hikayesi farklıydı.

Gönüllü

Benim hikayem ise farklı illerde farklı kurumlar olmak üzere toplamda 5.000 kişiye yakın yüz yüze Finansal Okuryazarlık alanında seminerler vermem olmuştu. Yetişkinlere, Üniversite ve Lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirmiştim.

Paramı Yönetebiliyorum

Toplantıda Habitat Derneği Proje Koordinatörleri, Visa Türkiye KSS Müdürü Alev SAMAN ve Sabah Gazetesinden gelen gazeteciler ve foto muhabirleri vardı.

Finansal Bilinç

Önce fotoğraf çekimiyle başladık. Bireysel ve toplu fotoğraflar çekildi. Normalde fotoğraf çekilmeyi çok severim fakat bu sefer çok zorlandım. Profesyonellerle çalışma yaptığımızdan en ince ayrıntıya dikkat ettiklerinden defalarca belki aynı pozu tekrar çekmek zorunda kaldık.

Volunteer

İkili gruplara ayrılmıştık. Ben ve Kazım HASIRCI eşleştik. En son bizimle yapılacaktı. Kafamda canlandırdıklarımı benden önceki arkadaşlar anlattığından bir ara heyecanlandım bana bir şey kalmadı ne anlatacağım diye düşünmeye başladım.

Finansal Okuryazarlık

Sıra bize geldiğinde soru cevapla gittiğimizden tahmin ettiğimden daha rahat geçmişti. Kazım ile uzun bir süredir birlikte çok farklı projelerde yer aldığımızdan birbirimizi iyi tanıyorduk.

Sabah Gazetesi Röportaj

Röportaj ortalama 7-8 saat sürdü. İşimiz bitince hep beraber akşam yemeği için Firuzende Restaurantta gittik. Anemon Otelin terasında yer almaktadır. Harika bir manzarası var Galata Kulesinin altındasınız. Haliç ve Boğazı görüyorsunuz. Güzel bir gün geçirmiştik.

Firuzende Restaurant

Özellikle gece Galata Kulesine Türk Bayrağı yansıtılmasına denk gelmiştim. Çok güzel bir görüntüye kavuşmuştu.

Galata Kulesi

Röportajımız 26 Kasım 2016 tarihinde Sabah Gazetesinde tam sayfa yayınlandı. Gönüllü olmanın bir kez daha kazancını yaşadım. Görüntü tam net olmasa da fotoğrafa tıklarsanız yeni bir sayfa açılacaktır. Bu şekilde daha net okuyabilirsiniz. Keyifle okumalar dilerim 🙂

Kunter Güleç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir