SİLİVRİ ANADOLU LİSESİ PARAMI YÖNETEBİLİYORUM SEMİNERİ

Kunter Güleç

İstanbul’da seminerlere giderken genelde toplu taşıma araçlarını kullanıyordum. Bu seferki seminerimizi 19 Nisan 2016 tarihinde Silivri Anadolu Lisesinde gerçekleştirdim.

Paramı Yönetebiliyorum

Silivri’ye gidebilmem için İETT Otobüslerinden 303 numaralı hatta binmem gerekiyordu. Silivri otobüsünü ne zaman görsem hep tıka basa dolu, eski ve kırık koltukları dışardan rahatlıkla görebiliyordum. Otobüse bindim ve az önce dile getirdiğim ne varsa hepsine şahit oldum. Ayakta durabilmem için koltuğu tutayım diyorum kırılmış vaziyette. Herkes birbirine söyleniyor. Hava zaten hiç çekilmiyordu. Mülteci gibi bizi bir yere sokmuşlar sanki öyle gidiyoruz gibiydi. Ücreti elden veya akbilden alıyorlar. Akbili normal tarifeden fazla almıştı. Bunu sorduğumda indiğin durakta inerken arka kapıdan tekrar akbili okutmam gerekiyormuş. Ön taraflarda yer alıyordum. Arkaya baktım oraya ulaşmak kıtalararası yolculuk gibi geliyordu.

Finansal Okuryazarlık

Neyse bir şekilde okula geldim. Toplam 136 kişi katıldı. Özellikle ön tarafta oturan öğrenciler istekli ve meraklıydı. Arkadakiler kaytarma derdindeydi. Onları da dahil etmek istesem de pek ilgili olmuyorlardı. Bu sefer ön taraflarda istekli olanlar için haksızlık olmasın diye daha çok onlarla ilgilenmeye başlamıştım. Eğitimi bu şekilde vererek sonlandırdım.

Finansal Bilinç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir