SOSYAL MEDYA VE İNSAN KAYNAKLARI PANELİ

Sosyal Medya ve İnsan Kaynakları Paneli

Ekonometri Topluluğu Eş Başkanı olarak düzenlediğim ilk etkinliğim diyebilirim. Aslında Paramı Yönetebiliyorum adlı etkinliğinde yine eş başkandım fakat seminerin konuşmacılarından biri ben olduğum için ilk etkinliğim olarak Sosyal Medya ve İnsan Kaynakları Panelini değerlendiriyorum.

Kunter Güleç

Panele,  Alay ONAY ( Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Medya Koordinatörü) ve Erhan Anıl İMAMOĞLU (PepsiCO İnsan Kaynakları Uzmanı) konuşmacı olarak katıldı. Etkinlik öncesi hazırlık döneminde 10 günlüğüne Hırvatistan’da AB Gençlik Değişim Projesinde yer aldığımdan birçok işi Kadir NAR halletmişti. Diğer Eş Başkan Merve BAHŞİ de şehir dışında olduğundan işler hep Kadir’e ve diğer üyelere kalmıştı. Bu sorunlara rağmen harika bir hazırlık yapmışlardı.

Çomü Konferans

Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Medya Koordinatörü Alay Onay, insanların Sosyal Medyayı dikkatli kullanmadıklarını ve dikkat etmeden yaptıkları paylaşımlardan dolayı üzülebileceklerini veya fırsatları kaçırabileceklerini dikkat çekti. Konuyla ilgili istatistiki bilgiler paylaşıp, öğrencilerin sorularını cevaplayarak konuşmasına son verdi.

Sosyal MedyaAlay Onay

İkinci konuşmacı olan PepsiCO İK Uzmanı Erhan Anıl İmamoğlu ise şirketin tanıtımı, kariyer imkânları ve İK uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Kendisinin de Biga İİBF Uluslararası İlişkiler Mezunu olduğunu belirtti. Gerçekleştirdiği sunumuyla yeni mezun öğrencilerin iş başvuru süreçleri ve daha sonraki iş yaşantısında karşılaşabileceği durumları aktardı ve soruları cevaplandırdı.

PepsiCO TürkiyeErhan Anıl İmamoğlu

Sponsorlarımızdan olan SPORBOX, konferansa kayıt yaptıran 10 kişiye indirim çeki verirken PepsiCO ise 2 kişiye hediyeler verdi. Ayrıca PepsiCO ürünlerinden öğrencilere dağıtıldı. Belki de ilk defa amfide bir etkinlikte öğrenciler cips yiyerek konuşmacıları dinlemiştir.

Konuşmacı

Biga İİBF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yavuz Yıldırım, Topluluk Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Nazmi Yükselen Yağanoğlu ve Ekonometri Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Serdar Kurt panele katılım gösterdi.

ÇOMÜ Ekonometri Topluluğu

Son olarak panel sonrası ekip arkadaşlarımız ve konuşmacılarla akşam yemeğimizi yedikten sonra etkinliğimizi sonlandırdık. Keyifli ve verimli geçen bir etkinliği daha geride bırakmıştık.

Çanakkale Yemek

Sponsor Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİnsan Kaynakları  Küçükçekmece BelediyesiSeminer Biga EtlkinlikEkonometri Topluluğu Etkinlik Biibf KonferansAfişÇanakkale Etkinlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir