SWEAT FEST 2019 SPOR FESTİVALİ

Kunter Güleç

29 – 30 Haziran 2019 tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta Sweat Fest Spor Festivali gerçekleştirildi. Tek günlük bilet 50 TL’ye, iki günlük 80 TL’ye satılıyordu. SWEATers uygulamasını indiren ziyaretçiler ise tek günlük biletleri 30 TL’ye, iki günlük biletleri de 50 TL’ye satın alarak indirimli giriş yapabildi. Spor Gönüllüleri etkinlikte gözlem ve tecrübe sahibi olmak isteyen gönüllüleri kısıtlı kontenjan olmasına rağmen ücretsiz bir şekilde etkinliğe dahil etmişti.

Sweat Fest

Sweat Fest spor yaptığı kadar eğlenmeyi, eğlendiği kadar sağlıklı yaşamı da seven herkes için tasarlanmıştı. Boyner sponsorluğunda gerçekleşmişti. İki günde 10 bine yakın spor severin geldiği söyleniyordu. Ben sadece Pazar günü katılmıştım. Etkinliğe ilgi fazlaydı. Dans, Yoga, Pilates, grup dersleri, konserler, kafes futbolu, basketbol, kürek, fitness, masa tenisi ve dünyaca ünlü spor markaların standları bulunmaktaydı. Etkinlik öncesi ön yargım vardı. Şehrin ortasına kim gelir ki bu etkinliğe desem de 10 bin kişinin geldiğini duyunca şaşırmıştım ve tebrik ettim. Demek ki hedef kitle iyi tanınmış. Bu tarz etkinliği benimseyecek ve içinde yer almayı isteyecek bir kitle vardı. Burada edindiğim gözlemle etkinlik ve organizasyon işine daha çok merak sarıp araştırma yapmaya karar vermiştim. Üniversiteden beri hep etkinlikler organize etmiştim. Şu anda yapmamam için bir neden yok. Bu işi bence rahatlıkla yapabilirdim.

Spor Gönüllüleri

Festivalde Kotex’in kadın futbol takımını desteklemek için Malatya Kızlar Futbol Takımına destek kampanyası vardı ve bizde farkındalık yaratmak adına gönüllüler ile birlikte maç oynadık. Ardından stantlarda yer alan yarışmalara katıldık. Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile yarıştık en kısa sürede parkuru tamamlayana ayakkabı ödülü vardı. Yarışmayı Yasemin kazanmıştı. Tanıdık biri kazandığı için bizlerde sevinmiştik.

Kotex İsterse Yapar

Son olarak National Geographic ve The North Face, ünlü dağcı Alex Honnold’un Yosemite Ulusal Parkı’ndaki El Capitan kayasına gerçekleştirdiği, BAFTA ve Oscar Ödüllü “Free Solo” belgeseline konu olan efsanevi tırmanışını, 360°sanal gerçeklikle deneyimleme fırsatını elde etmiştim.

Sanal Gerçeklik

Öğleden sonra UEFA Super Cup için Türkiye Futbol Federasyonunda mülakatım olduğundan etkinlikten ayrılmak zorunda kalmıştım. Genel olarak spor yapmak isteyenler için güzel bir festival olduğunu söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.