ULUSLARARASI SPOR GÖNÜLLÜLERİ BULUŞMASI – 1

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona (Covid-19) Virüsü etkisini giderek arttırıyordu. Pandemi sürecinde alışkanlıklarımız değişmişti. 5-10 yıl sonrası için tahmin edilen bir çok teknolojik ve toplumsal gelişmeye bir anda geçişler yaşanmıştı. Home Office alışkanlığımız yokken büyük firmalar alt yapısının avantajıyla işlerini aksatmadan personel güvenliğini ön planda tutarak geçişlere başladı. Dijitalde daha öncesi ülke olarak daha çok soysal medya araçlarını kullanırken şimdi uzaktan sohbetler, toplantılar Zoom, Skype, Microsoft Teams gibi programlarla yapmaya başladık.

Planlanan etkinliklerimizin hepsi askıya alınmak zorunda kaldı. Bizlerde Spor Gönüllüleri olarak boş kalmamak adına krizi fırsata çevirerek online ortamda Türkiye’de ilk defa Uluslararası Spor Gönüllüleri Buluşması – 1 (International Sports Volunteers Meeting – 1) etkinliğini Zoom aracılığıyla gerçekleştirdik. Kısaca #ISVM2020 olarak sosyal medyada da aratabilirsiniz. 16 -17 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğe 9 farklı ülkeden gönüllülerden oluşan konuşmacılar yer aldıkları uluslararası etkinliklerdeki deneyimlerini aktardılar.

Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği

Olimpiyatlardan, Akdeniz Oyunlarına, Bölgesel Gönüllü faaliyetleri hakkın bir çok tecrübeyi ve anıları dinleme fırsatı elde ettik. Bizim açımızdan da ilk defa online ortamda bir etkinlik yapacağımızdan gergin ve stresliydi. Bunun olması da gayet doğaldı. Tüm aksilikleri düşünüyorduk. Bize kriz planın yapılması konusunda ders verdi. Tüm olasılıkları değerlendiriyorduk. Günlerce, saatlerce provalar yaptık ve işi hakkıyla gerçekleştirmiştik. Etkinliğimize Türkiye’den 25 farklı ilden katılım olmuştu. Sahada yaptığımız etkinliklere kıyasla daha fazla şehre ulaşmıştık. Sahada çünkü yol ve konaklama masrafı olduğundan gönüllüler gelemeyebiliyordu. Yayınımız sadece Zoom üzerinden değil Youtube üzerinden de eş zamanlı canlı yayın olarak yayınlanmış bulunmaktadır.

Gönüllü

Yayınımızı izlemek isteyenler için aşağıda yer alan başlıklara tıklayarak izleyebilirsiniz.

Uluslararası Spor Gönüllüleri Buluşması – 1

Uluslararası Spor Gönüllüleri Buluşması – 1 (2.Gün)

ISVM 2020 programı kapsamında Spor Gönüllülüğü, Gönüllük ve Kariyer, AB Gönüllülük Fırsatları, Uluslararası Gönüllülük ve Gençlik Çalışmaları başlıklı sunumlar ile deneyimler paylaşıldı. Etkinliğimiz farklı konuşmacıların yer alacağı Uluslararası Spor Gönüllüleri Buluşması – 2 buluşması yakın zamanda duyurulacaktır. Çok önemli isimler alacağından takipte kalmanızı önemle tavsiye ederim. Görüşmek üzere sağlıcakla kalınız 😊

Sport Volunteers

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir