ULUSLARARASI SPOR GÖNÜLLÜLERİ BULUŞMASI – 2

Spor Gönüllüleri

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) 23 Haziran 1894’de kurulmasıyla Modern Olimpik Hareket’in doğum günü olarak kabul edilen “Olimpik Gün”, 1987 yılından bu yana dünyadaki tüm Olimpiyat Komitelerince çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Eşitlik, sürdürülebilirlik, insancıllık, evrensellik, dayanışma, spor, eğitim ve kültürler arasındaki ittifakı sağlamak gibi ilkeleri olan Olimpik Gün aktiviteleri “Olimpik İnsan” yetiştirilmesi açısından önemli bir fırsat sağlamaktadır.

Kunter Güleç

Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği olarak bizlerde 23 Haziran 2020 tarihinde Olimpik Gün özel yayını olan Uluslararası Spor Gönüllüleri Buluşması – 2 (International Sports Volunteers Meeting – 2) etkinliğini gerçekleştirdik. Bu etkinlikte Proje Ekibinde yer alarak Türk Konuşmacılarla İletişim biriminde yer aldım. Çok değerli konuşmacılar yer aldı. Etkinliğimize katılan konuşmacılar ve kurumları şu şekildir.

 • Şenol Güneş – Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği Başkanı
 • Nevriye Yılmaz – Milli Basketbolcu / TMOK ve EOC Sporcu Komisyonu Üyesi
 • Fatih Çintimar – Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı
 • Halit Albayrak – Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı
 • Serbülent Şengün – Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri
 • İ. Renay Onur – İBB Spor İstanbul Genel Müdürü
 • Murat Madan – IOC Gençlik Lideri
 • Javier Barcala Villarroel – EuroLeague Basketball Gönüllüler Koordinatörü
 • Olivier Chovin – UEFA Gönüllü Koordinatörü
 • Cristian Gregori – Valencia Çim Hokeyi Federasyonu Gönüllü Koordinatörü
 • Alberto Tortolero – 2018 Akdeniz Oyunları AGH MEGA GÖNÜLLÜLER Projesi Koordinatörü

Türkiye’nin 40 farklı şehrinden ve 25 farklı ülkeden 400 Katılımcı ile ZoomWebinar üzerinden gerçekleşti. Eş zamanlı olarak Youtube üzerinden de yayınlandı. Sosyal Medyada #ISVM2020 olarak aratabilirsiniz. Gönüllü Yönetimi, Olimpizm, Gönüllülük ve Kariyer, Kurumların Gönüllü Organizasyon Yapıları konularında bilgilerin paylaşıldığı online konferansa katılan tüm konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür ederiz.Bir çoğuyla zaten daha öncesi birlikte çalışma fırsatı elde etmiştik.

Sports Volunteers

Dünya küçük derler ya gerçekten öyle. Katılımcılarla konuşurken birisi hikayesini benle paylaşmak istedi. Erasmus için yurtdışına gittiğinde oda arkadaşının konuşmacılar arasında olduğunu söyledi. Kim olduğunu sorduğumda Valencia Çim Hokeyi Federasyonu Gönüllü KoordinatörüCristianGregori olduğunu dile getirdi.Cristian arkadaşını aramış sizin ülkenizden Türkiye’den Spor Gönüllüleri konuşmacı olarak beni davet etti. Sende katıl diye başvuru formunu göndermiş. Çok güzel bir hikayeydi.

Konuşmacılar kurumlarının çalışmaları hakkında ve kendi deneyimleri hakkında çok güzel paylaşmıştı. Youtube üzerinden etkinliğimizi izlemek için aşağıdaki başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Spor Gönüllüleri Buluşması – 2

Gençlik ve Spor Gönüllüleri Derneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir